İçeriğe geç

Dizi

Son zamanlarda dizilere maalesef zaman ayıramıyorum ama keyif aldığım izlemeyebildiklerimi yorumlarımla paylaşmak istedim.

No Tomorrow:

Ne izlesem diye düşünürken çerez tadınında, kafa dağıtan bir dizi. Romantik film tadında izlerken keyifli zaman geçirip, yüzünüzde tatlı bir gülümsemeyle izliyorsunuz. Kıyametin kopacağını öne süren Xavier’ın Evie’nin hayatına girmesiyle keyifli bir macera başlıyor. Bu teoriye inanarak kıyamet kopmadan önce yapılacak listesi yapıyorlar ve oldukça keyifli zamanlar geçiriyorlar. Dizinin sonuna doğru kendimi gerçekten bu teori doğru olsaydı ve az zamanımız kalsaydı diye düşünürken buldum ve çoğu zaman içimiden geldiği gibi davranamadığım için ve yapmak istediklerimin peşinden koşmadığım için biraz hüzünlendiğimi farkettim.

Girlboss:

Keşfettiğimde çok heyecanlandığım bana acayip keyif veren üç günde bitirdiğim bir dizi oldu. Dizinin akıcılığı ve modaya da ilgim olduğu için izlerken daha da keyif aldım. Gerçek hayattan uyarlanan dizi, Biraz tatlı kaçık Sophia Amoruso 22 yaşındayken ikinci el kıyafetler alıp üzerinde değişiklikler yapıp bunları e-bay üzerinden satarak işlerini git gide daha da büyütmesini anlatıyor.

Sophia 30 lu yaşlarında milyoner olur, gerçek hayatta şirketi batmış olsa da ben yine de diziyi çok sevdim. 🙂

Oyunculardan Britt Roberts ve Ellie Reed’i eminim çok seveceksiniz.

Bu dizinin kitabı da var. (İngilizce)

Big Little Lies:

Big Little Lies, birbirinden farklı karakterde beş kadının hayatlarının bağlantısını, kadına şiddet ve istismarı ele alan kriminal bir dizi.

7 bölümlük bir sezonluk bir dizi ve tahmin edemezseniz, son bölüme kadar katili tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Bölümlerde gerilimi bazen yoğun olarak hissediyorsunuz. Her oyuncuya katil bu mu diye bakmaya başlıyorsunuz.

Müzikler ve dizinin geçtiği  Monterrey ( (Kralın Dağı) Meksika’nın Nuevo León eyaletinin başkentidir)  o kadar etkileyici ki konuya kapılıp gidiyorsunuz.

Başrollerde, Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Alexander Skarsgard ve Shailene Woodley yer alıyor.

Çocuk oyuncuların tatlılığı, hele bir ziggy var ki ben onu çok sevdim.Mutlaka izlenmesi gerekenler kategorisinde.

Diziye o kadar kapılıp gitmişim ki dizi bittiğinde de o gerilimden kurtulduğum için rahatladım.

 

 

5831total visits,3visits today

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir