İçeriğe geç

Kırmızı Alarmı

Kırmızı, her dilde farklı söylense de, simgesel anlamları yönünden çok zengin ve hepimiz için, üzerinde düşündüğümüzde farklı anlam ve hisler uyandıran, kişiliği olan bir renk. Kırmızıyı genelde ya çok seviyoruz ya da giyenlere ay buda ne çingene gibi olmuşsun diyoruz. Ama kırmızının enerjisi de hiçbir renkte yok. Özgüveninizi toplayın ve kulaklarınızı olumsuzluklara kapayarak bu cesur rengi giyin çünkü bu sene modacılar sizden yana, bir biriyle tamamlayabileceğiniz, tüm parçalara kolaylıkla ulaşabileceğiniz, baştan aşağı kırmızı olabileceğiniz bir zaman. Gardrobunuzdaki kırmızıları çıkarma zamanı geldi. Ya da bu enerjik renge dolabınızda yer açmanın tam zamanı!

Ben de kırmızıyı çok seviyorum ama giyerken bazen çekindiğim ya da enerjik olmadığım günlerde onunla aynı enerjide olamayacağımı düşünüp vazgeçtiğim zamanlar oluyor. Aslında kırmızıyı kullanmaktan korkmak yerine biraz cesaretle tercih edip, bizi himayesine almasına izin verip kendimize enerji yüklemesi yapabiliriz.

Ayrıca renklerle terapi açısından baktığımızda; kırmızı kan dolaşımına katkıda bulunur, hemoglobinin çoğalmasını sağlar. Kişinin özgüvenini arttırır. Kansızlık ve diğer kan hastalıkları şikayeti olan kişiler için idealdir. Sinirli günlerimizde kırmızıdan uzak durup, pastel tonları tercih edebiliriz. Kırmızı gözün retina tabakasının hemen arkasında oluşur; bu nedenle rengi algılarken, sanki üstünüze doğru geldiğini hissedersiniz. Heyecan ve yüksek enerjiyi çağrıştıran ve en çok kullanılan renktir. Kırmızı; bilinçaltını en fazla uyaran, dinamik, tutkulu ve dikkat çekici bir renktir. Genellikle giyimde tercih edilen kırmızı, atletik, güçlü, tutkulu, heyecanlı, sıcak, hareketli ve dışadönük bir yapıyı temsil eder. Özellikle dikkat çekmesi istenilen satış noktalarında ve iştah uyandırdığı için gıda sektöründe çok sık kullanıldığının farkındasınızdır.

Soğuk kış günlerinde vücut sıcaklığını arttırmak ve kan dolaşımını hızlandırmak için çok uygun olan bir renktir.

O zaman hadi giyelim…:)

 

2868total visits,4visits today

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir